ZEYTİN VE SAĞLIK
Zeytin yaprağı, doğal bitkisel antibiyotik ve antioksidan olması nedeniyle hastalıklardan korunma ve hastalıkların tedavisinde etkin rol oynar. Zeytin yaprağı, düzenli olarak hastalıklardan korunma amaçlı tüketileceği gibi, vücudun mikroplara karşı direncini de içeriğinde bulunan “oleuropein” sayesinde arttırdığı gözlemlenmiştir.

Zeytin yaprağı antibiyotiklerle tedavi edilemeyen bazı nezle ve gripler için son derece faydalı bir bitkisel kaynaktır. İyi bir kalp dostudur. Bugüne kadar zeytin yaprağında 100'e yakın madde elde edilmiştir.
Yaprakta bulunan bu maddeler zeytin çeşidini uygulanan kültürel tedbirlere, yetiştiği bölgeye ve hasat zamanına göre farklılıklar gösterir. Yaprakta bulunan bileşikler vücudun bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar.Bugün çok az insan, zeytin yaprağının çok faydalı, kullanımı kolay tıbbi bir bitki olduğunu bilir. Zeytin yaprağı kullanımı daha çok Akdeniz ülkeleri insanları tarafından kullanılmakla beraber son yıllarda birçok ülke tarafından da bitkisel ilaç olarak kullanılması bu konudaki araştırmalara hız vermiştir.

Kanserin İlacı
Zeytinde kansere karşı etkili birçok maddenin yanı sıra A, D, E ve K vitaminleri de bulunuyor. Sindirim bozuklukları, safra kesesi hastalıkları, özellikle bağırsak kanseri ve kalp rahatsızlıklarında etkili olan zeytinden istenilen yararı alabilmek için acısını yemek, yağında ise rafine değil sızma olanını tercih etmek gerekiyor. Yeni çağın mucize bitkisi olarak nitelendirilen ve kanser ilacı yapımında da kullanılan zeytinin sayısız faydalarından yararlanmak için doğal haliyle tüketilmesi gerekiyor.

Özellikleri:
• Bağışıklık sistemini güçlendirme.
• Kan şekeri seviyesini düzenleme.
• Kolesterol seviyesini düzenleme.
• Kan basıncını dengeleme (yüksek tansiyonu olanlar)
hermes replica handbags, celine tote handbags, replica designer handbags, canada goose outlet toronto, Canada Goose Online Outlet Cheap Fake Canada Goose Canada Goose buffalo louis vuitton wallets Moncler Doudoune Garcon sale celine The North Face http://www.cvcargo.net/ birkin bag replica celine bags prada bags cheap canada goose vest outlet celine handbags outlet canada goose vest prada bags outlet hermes replica trong>Canada Goose outlet
hermes replica handbags, celine outlet online, Replica bags, canada goose outlet toronto, Cheap Canada Goose clothing Canada Goose Outlet Canada Goose small replica designer handbags Moncler Outlet celine bags crescenttravelclub moncler femme soldes hermes women Handbags replica celine cheap prada bags outlet canada goose jacket sale celine bags online canada goose cheap prada cheap hermes birkin sale trong>Canada Goose kijiji